Jak prawidłowo dobrać kolor włosów do karnacji?

Z chwilą, kiedy zakiełkuje myśl o zmianie koloru włosów, często mamy dylemat czy wybrałyśmy tę właściwą. Wśród wielu palet barw jest tyle możliwości, że oko kusi wybrać tą czy inną a ręka odkłada na półkę i znowu powstaje dylemat, którą wybrać?

Blond włosy dla ciemniejszego odcienia skóry Długie blond włosy dla jasnej skóry

Moda modą a życie przy szybko zmieniających się trendach to drugie. Bardzo ważny temat. Farbę do włosów należy dobierać, aby zgrać ją z karnacją skóry oraz w jakich kolorach ubrań czujesz się świetnie.

czekoladowy brąz włosy delikatna koloryzacja na włosach blond

W takim sytuacjach sama możesz wykonać prosty test.

Wybór koloru włosów do typu urody.

Test najlepiej wykonaj za dnia przy naturalnym świetle. Znajdź w garderobie odzież koloru: zielonego i niebieskiego oraz drugi zestaw żółty, pomarańczowy lub czerwony.

1. Stań przed lustrem bez makijażu.

2. Przyłóż na zmianę raz jeden raz drugi kolor.

3. I co wybrałaś? Zestaw pierwszy oznacza karnację chłodną. Drugi mówi o karnacji ciepłej. Ale co jeśli wybór pada na oba zestawy.
No i tutaj okazuje się, że Twój kolor cery jest neutralny.

4. Spójrz też do szafy, jakie kolory dominują i sama możesz ocenić wybór.

5. Teraz weź pod uwagę kolor oczu.
Chłodny typ to oczy przeważnie są ciemnobrązowe, czarne, orzechowe z szarymi plamkami lub niebieskimi, lub szaro- niebieskimi.
Ciepły typ to oczy zielone, ciepły niebieski, orzechowy ze złotymi plamkami.

Jak dobrać farbę do koloru skóry?

Fryzura dla ciemnej cery Kolor włosów dla ciemnej karnacji

Fachowcy proponują, aby bez względu, jaki masz odcień skóry wybierać kolor o dwa tony jaśniejsze lub ciemniejsze niż cera.
Dlaczego? Po to, aby nie było monotonii łączenia karnacji i włosów.

Dlatego też należy wnikliwie dobierać farbę ze szczególnym zwróceniem uwagi na cyfry i numery na farbach. Pierwszy oznacza poziom koloru.
Cyfry po przecinku oznaczają odcień. Ważna uwaga, że wybór farby ma wpływ na wygląd włosów. Im ciemniejszy odcień włosów, tym cięższe wydają się włosy.

jednolite zielone włosy kolorowe pasemka na ciemnych włosach

Jaki kolor włosów dla chłodnej karnacji?

Styliści proponują chłodny odcień. Beżowe blondy lub platynowe to pewniaki dla chłodnej skóry. Bez względu czy wybierzesz pasemka, czy jednolity kolor.
Jeśli wybór padł na te odcienie wówczas, nie zapomnij o pielęgnacji włosów szamponem niebieskim. Na dłużej zachowasz kolor i go fajnie schłodzisz.

Jeśli chodzi o brązy, skłaniaj się ku kolorom ciemnej czekolady lub espresso. Przy odcieniach rudych i czerwieni wybieraj chłodne odcienie. Poeksperymentuj też z chłodnymi odcieniami różu, czerwieni lub niebieskiego czy fioletowego.

Jaki kolor włosów dla ciepłej karnacji?

Kolor włosów dla jasnej karnacji Ombre dla jasnej karnacji

Ciepła karnacja lubi się z ciepłym kolorem włosów. Lubisz jasne kolory, możesz łaskawym okiem spojrzeć na odcienie blondu: z domieszką złota lub truskawkowego blondu. Połączenie chłodnych i ciepłych refleksów da Ci odcień maślanego blondu.

piękna koloryzacja włosów połyskujący blond na brązowych wlosach

Przy odcieniu brązu i cerą z ciepłym odcieniem styliści proponują ciepły ciemny brąz, tofii lub karmel. Twoja cera będzie ładnie zgrywała się z kolorem.
Kolor czarny nie dla Ciebie. Odcieni fioletowych i odcieni niebieskich raczej nie wybieraj lub ostrożnie podejdź do nich. Kolor rudy wybieraj w odcieniu złota czy miedzi idących w kierunku ciepłych odcieni czerwieni. Przy twarzy nie stosuj chłodnych kolorów zieleni czy niebieskiego.

różne kolory na brązowych włosach stylowe połączenie brązu z blondem

Jaki kolor wybrać przy neutralnym odcieniu skóry?

Jesteś szczęściarą. Co wybierzesz, będzie z efektem wow. Do takiej cery pasują wszystkie kolory włosów. Bez względu czy wybierzesz odcienie brązu, czy odcienie blondu nawet te chłodne.

Jaki kolor wybrałaś?

Wybrany kolor to Twój wybór. Na pewno wybrałaś super. Bo czasami są odstępstwa od reguły. Wybór koloru to sprawa każdej z osobna. Jednak przy częstej zmianie koloru proponuję zadbać o kondycję włosów. Zdrowy wygląd to połowa sukcesu. Drugi to wybór bezpiecznej farby, która nie tylko da ładny kolor, ale także wzmocni włosy od środka. Przy zmianie koloru większego niż naturalny pamiętaj o farbowaniu odrostów lub stosowaniu szamponów i odżywek do włosów farbowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *